Vodňany Základní škola Alešova

Základní škola Alešova Vodňany

Vodňany Základní škola Alešova


Den Země s družinou ZŠA
Na 22. dubna připadá každoročně Den Země. Protože však toto datum vycházelo na neděli, rozhodly jsme se, my, vychovatelky školní družiny ZŠA, tento den „oslavit“ již v pátek 20. 4. a připravily pro děti odpolední program na Sokolské louce, který byl rozdělen do dvou částí.

V první z nich nám pan Miroslav Ryneš ml., vodňanský rodák, zkušený matador v oblasti výcviku psů, působící v současné době jako psovod u PČR v Praze, předvedl spolu se svou čtyřčlennou smečkou jak se ke psům chovat, jak s nimi pracovat, jakým způsobem je cvičit, čemu všemu se dá pes naučit a jaké pouto a bezmezná důvěra se může mezi psem a jeho pánem vytvořit. U dětí měla největší úspěch nejmladší členka smečky, tříměsíční fenečka Nikitka, u nás, starších, bodoval 13-letý „Fanda“, který rozuměl povelům pouze pomocí gestikulace a posunků.
 
Na konci ukázky jsme měly pro pejsky připravenou odměnu v podobě pamlsků, piškotů a různých zvířecích dobrot. I děti na oplátku obdržely dárkové předměty od PČR.
 
V druhé části jsme pak za pomoci rukavic posbíraly do připravených igelitových pytlů odpadky z celé Sokolské louky a pomohly tak alespoň na chvíli zvelebit tuto část Vodňan.
 
Ráda bych touto cestou poděkovala jmenovitě panu Rynešovi za zprostředkování ukázky, panu Brožovi za umožnění konání celé akce na Sokolské louce, vedení školy a kolektivu školní družiny.
 
 
 

 
Základní škola Vodňany, Alešova 50, okr. Strakonice
Alešova 50, 389 01 Vodňany
tel/fax: 383 311 311, e-mail: info@zsavodnany.cz