Ovoce a zelenina do škol

Projekt „Ovoce do škol“ schválila vláda dne 21.prosince 2009 nařízením vlády č.478/2009 Sb. Projekt dále řídí Státní intervenční zemědělský fond.

Účelem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol a spočívá v bezplatném a pravidelném dodávání ovoce a zeleniny žákům uvedených ročníků. Dodávky v rámci tohoto projektu nenahrazují ovoce v rámci pravidelného stravování.

Naše škola je do projektu zapojena již od r. 2010, kdy uzavřela rámcovou smlouvu o dodávání produktů s firmou Laktea , o.p.s. Praha 4, později tuto smlouvu uzavřela s firmou ZEO TRADE, s.r.o. Záhoří u Písku, která je naším dodavatelem produktů dosud.

Žáci dostávají zhruba jednou za 14 dní většinou ovoce – jablka, mandarinky, banány, kiwi, hrušky, hroznové víno, ale také ovocné šťávy a třeba i zeleninu – okurky, papriky.

O rozdělení ovoce do jednotlivých tříd se stará školník p. Rejžek spolu s kolektivem uklízeček.

Ovoce do škol