Děti dětem - Stonožkové hnutí - Na vlastních nohou

Určeno pro: 1. ročník , 2. ročník , 3. ročník , 4. ročník , 5. ročník , 6. ročník , 7. ročník , 8. ročník , 9. ročník

Charitativní akce, při které děti vytvářejí různé výrobky. Jejich prodejem získávají finanční částku, která jde na pomoc potřebným dětem.

Hnutí "Na vlastních nohou" je uznáváno jako zcela dobrovolná humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. Bylo založeno roku 1990 Češkou žijící v Norsku paní Bělou Jensen.

V hnutí pracují dnes tisíce dětí a stovky učitelů v českých školách. I na Slovensku, v Norsku, Polsku, a v Kanadě zapustilo své kořeny. Děti malují vánoční přání, získávají finanční prostředky organizováním Stonožkových týdnů, pořádají sbírky na pomoc nemocným a postiženým dětem v Česku i v jiných zemích světa.

Stonožkové hnutí má své patrony mezi významnými světovými i českými osobnostmi. V jeho činnosti mu velmi pomáhají Generální štáb AČR, Ministerstvo obrany a velitelé a vojáci mírových sborů AČR.

Práce paní Jensen a jejích Stonožkových dětí byla mnohokrát oceněna.